Субота

Головна » Статті » Мої статті

Щодня і з радістю

____________________________________________________________________

Бібліотекарі пропонують прості правила, які перетворять читання на корисну й захоплюючу справу для дітей

• Читайте малятам щодня (перед денним чи нічним сном, у транспорті, сквері тощо). Книжка має стати органічною частиною вашого з дитиною співбуття, її особистого часу.

• Читайте завжди із задоволенням. Ваш негативний настрій, примусовість читання швидко передаються малюкові, що закріплює супротив самій книжці. Читання має стати і для вас, і для дитини не випадковою розвагою, а справжнім святом, великою радістю.

• Пояснюйте незрозумілі слова, висловлювання, події, явища. Ліпше робити це заздалегіть, щоб не уривати читання.

• Час від часу перечитуйте книжки. Іноді малюк сам просить ще раз прочитати йому улюблену книжку, твір чи окремий фрагмент із нього.

• Не уникайте читання книжок, великих за обсягом, хоч таке читання й розтягується на тривалий час. Просто читайте невеликими уривками, щоб одна певна пригода, подія закінчувалася й мало розочатися щось нове. Тоді сюжетна інтрига підтримуватиме в дитині цікавість.

• Дозволяйте малюкові (особливо до трьох років) самому гортати сторінки. Це ніби долучає його до таємниці перетворення німих знаків на живі слова, посилює інтерес до оволодіння читанням.

• Показуйте дитині, навіть наймолодшій, надруковані слова під час читання. Поєднуйте зображення і текст з реальними предметами, періодично повторно вказуйте на них і пропонуйте шукати коротенькі знайомі слова у прочитанному.

Пам'ятка батькам від дитини

1. Не балуйте мене, ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що не обов'язково надавати мені все, що я бажаю. Я просто випробовую вас.

2. Не бійтесь бути твердими зі мною. Я віддаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визначити своє місце.

3. Не покладайтесь на силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що слід зважати лише на силу.

4. Не давайте обіцянок, яких ви не зможете виконати: це ослабить мою віру у вас.

5. Не переймайтесь занадто, коли я говорю: "Я ненавиджу вас". Я не маю на увазі саме це. Я просто хочу, щоб ви пошкодували про те, що зробили мені.

6. Не примушуйте мене почуватися молодшим, ніж я є насправді. Я відвграюсь за це, ставши "плаксою" та "скиглієм".

7. Не робіть для мене та замість мене те, що я в змозі зробити для себе сам. Я можу продовжувати використовувати вас як прислугу.

8. Не виправляйте мене в присутності сторонніх людей. Я зверну набагато більше уваги на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.

9. Не намагайтесь читати мені настанови та нотації. Ви будете здивовані, наскільки добре я знаю, що таке добре та що таке погано.

10. Не прискіпуйтесь до мене і не буркотіть на мене. Якщо ви робитимете це, я буду вимушений захищатися, удаючи глухого.

11. Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки - смертний гріх. Я повинен навчитися робити помилки, не відчуваючи при цьому, що я ні на що не здатен.

12. Не піддавайте занадто великому випробуванню мою чесність. Будучи заляканий, я легко перетворюся на брехуна.

13. Не звертайте занадто багато уваги на мої маленькі нездужання. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертатиме до мене так багато уваги.

14. Не турбуйтесь, що ми проводимо разом занадто мало часу. Значення має те, як ми його проводимо.

15. Не забувайте, що я не можу успішно розвиватися без уваги та підбадьорення.

16. Ставтесь до мене так само, як ви ставитесь до своїх друзів. Тоді я теж стану вашим другом.

Інтернет-журнали для батьків

"Карапуз"

Онлайн-журнал для батьків. Виховання і розвиток дітей. Форум, поради психолога, фотогалерея.

Моя дитина

Інтернет-журнал „Моя дитина”, просвітницький проект журналу „Здоров’я жінки в Україні” Містить інформацію про перший-третій роки життя дитини, а також розділ „Школа матері”.

Сім’я і дім

Електронне видання.

Категорія: Мої статті | Додав: bibliotekar (01.09.2011)
Переглядів: 1309 | Рейтинг: 0.0/0