Вівторок
23.04.2024

Вітаю Вас Гість
RSS
 
Бібліотека Прилуцького ліцею № 5
 імені Віктора Андрійовича Затолокіна
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту


Головна » Статті » Мої статті

Це цікаво знати



Найбільші бібліотеки світу


  1. Бібліотека Конгресу, Вашингтон, США.


Засновано у 1800 році в Вашингтоні. Містить близько 32 млн. книжок в каталозі та 61 млн. манускриптів. Тут зберігається Біблія Гуттенберга та Декларація про Незалежність. Є найбільшим сховищем рідкісних видань в Північній Америці. Тут зберігається безліч репродукцій, документів Конгресу, періодичних видань. Доступ мають члени Конгресу.





2. Національна бібліотека Британського королівства.

Національну бібліотеку Британського королівства було засновано у 1973 році. У сховищах перебуває більше ніж 150 млн. різноманітних видань всіма відомими писемними мовами та у всіх форматах: книжки, журнали, газети, документи, аудіо/відео записи, карти, марки, живопис. У колекції бібліотеки 25 млн. примірників книжок, а також унікальні манускрипти датовані 300 рік до н.е. Кожного року до фонду бібліотеки додається ще 3 млн. Примірників.



3. Публічна бібліотека міста Нью-Йорк (New York Public Library)


Бібліотеку засновано у 1895 році в Нью-Йорку. Є однією з найбільших публічних бібліотек США. На 2007 рік тільки у наукових фондах бібліотеки зберігалось близько 44 млн. примірників книг, аудіо/відеозаписів, преси. З них 16 млн. книг. Загалом у системі бібліотечних фондів зберігається 50 млн. екземплярів літератури, документів, репродукцій, відео/аудіо записів.


4. Національна бібліотека Франції (Bibliothèque nationale de France)


Заснована у 1368 році в Парижі королем Карлом V. У ній нараховується 13 млн. книжок та публікацій. Окрім того бібліотека містить 5 тис. унікальних давньогрецьких манускриптів. Деякі бібліотечні фонди є доступними через офіційний сайт бібліотеки інтерактивно.


5. Бібліотека Гарвардського університету (Harvard University Library)

США


 Бібліотеку було засновано 1632 року Джоном Гарвардом і тоді в ній нараховувалось 400 книжок. Зараз вона об’єднує 90 академічних бібліотек з більш ніж 15 млн. примірниками, і є найбільшою академічною бібліотекою в світі.

6. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського



Основні дані:

Засновано: 2(15) серпня 1918

Ключові особи: Олексій Семенович Онищенко

Адреса: 3, просп. 40-річчя Жовтня, Київ, 03039, Україна

+380 44 524 8136

Веб-сторінка http://www.nbuv.gov.ua/

E-mail: library@nbuv.org.uа

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Фонд: 15,000,000 пр.

Кількість читачів: 500,000

Штат: 900


Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського є найбільшою за площею приміщень бібліотекою України.

Заснована 2(15) серпня 1918 року як Національна бібліотека Української держави. Обслуговування читачів розпочато у Бібліотеці з серпня 1920 року, коли було відкрито перший читальний зал.

Обсяг фондів — близько 15 млн. одиниць зберігання. Це унікальне зібрання джерел інформації, що включає книги, періодичні та серіальні видання, карти, ноти, естампи, репродукції та інші образотворчі видання, рукописи, стародруки, архіви історичних газет, документи на нетрадиційних носіях інформації. Бібліотека має найповніше в державі зібрання пам'яток слов'янської писемності та рукописних книг, автографи та особисті архіви видатних діячів української й світової науки та культури. Складові фондів — бібліотечно-архівна колекція «Фонд Президентів України», архівний примірник творів друку України з 1917 р., архівний фонд Національної академії наук України. З 1998 р. здійснюється цілеспрямоване комплектування електронними документами, з 2005 — архівування науково-інформаційних ресурсів Інтернет.

Щорічно до фондів надходять 160—180 тис. документів (книг, журналів, газет тощо). Бібліотека комплектується всіма українськими виданнями. Згідно з Законом України «Про обов'язковий примірник документів» та рядом інших законів та підзаконних актів, бібліотека отримує обов'язковий друкований примірник всіх тиражованих документів, виданих на території України. На практиці, починаючи з 1990-х рр. багатьма видавцями норми законів щодо обов'язкового примірника не виконуються[7. Виключно Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського отримує друкований примірник дисертацій, які захищаються на території України, та деякі види обов'язкового електронного примірника: авторефератів дисертацій (з 1998 р.) та наукових фахових видань (з 2009 р.).

Іншим джерелом комплектування є міжнародний книгообмін, який бібліотека веде з понад 1500 науковими закладами і бібліотеками 80 країн світу. До Бібліотеки як депозитарію документів і матеріалів ООН в Україні надсилаються публікації цієї організації та її спеціалізованих установ (з 1969 р.).


7. Федеральний державний заклад "Російська державна бібліотека" (рос: Федеральное государственное учреждение "Российская государственная библиотека"; колишня Державна бібліотека імені В.І. Леніна, «Ле́нінка», створена на основі Румянцевського музею) — національна бібліотека Росії, найбільша бібліотека Росії та одна з найбільших бібліотек у світі, книгознавчий і бібліографічний науковий центр Росії

Тип публічна

Адреса 3/5, вул. Воздвиженка, Москва (Росія)

Засновано 1862

Фонд 42,000,000

Директор Віктор Васильович Федоров

Заснована в 1862 при Румянцевському музеї як перша державна публічна бібліотека в Москві. В її фондах налічувалося тоді 100 тис. книг і рукописів. В дореволюційний період серед читачів бібліотеки були видатні вчені і письменники Росії. В 1893 і 1897 в її читальному залі працював В.І. Ленін.

8.Національна бібліотека Китаю




Новий корпус бібліотеки

Тип наукова

Адреса Пекін

Засновано 9 вересня 1909 року

Фонд 27,8 млн одиниць зберігання (9,4 млн книг) 

Кількість читачів 12 тис. читачів щодня, 5,2 млн на рік

Директор Чжоу Хепін

Штат 1365



Національна бібліотека Китаю є універсальною науковою бібліотекою, національним сховищем публікацій, національним бібліографічним центром, Національним центром мережі бібліотечно-інформаційних і науково-технічних бібліотек і Центром розвитку. Загальна площа бібліотеки займає 170 000 квадратних метрів, займаючи п'яте місце серед світових бібліотек. До кінця 2003 року бібліотека мала багату колекцію 24,110,000 томів і займала п'яте місце серед бібліотек світу. У колекції налічувалося 270 000 томів рідкісних книг, 1 600 000 томів стародавніх книг.

На 2010 рік бібліотека розміщується у трьох будівлях. Головна будівля споруджена в 1987 році. Стара будівля споруджена в 1931 році і до 1987 року була головною будівлею, зараз у ньому розміщується відділ давніх книг бібліотеки (англ. NLC Ancient Book Library). 9 вересня 2008 року відкрито новий корпус на північ від Головної будівлі, що будувався з 2003 року (автори проекту — Міхаель Циммерман, Юрген Енгель). При загальній площі більше 80,5 тисячі квадратних метрів у новому корпусі можуть обслуговуватися одночасно близько 8 тисяч читачів. Тепер разом з новим корпусом загальна площа бібліотеки склала 250 тисяч квадратних метрів. Її випереджають тільки Національні бібліотеки Франції та США. Головна будівля також називається " Південна частина Національної бібліотеки Китаю " (англ. NLC South Area), а новий корпус — " Північна частина Національної бібліотеки Китаю " (англ. NLC North Area). 

Бібліотека не тільки має найбільшу колекцію китайських книг у світі, але і найбільшу колекцію матеріалів іноземними мовами в країні. Бібліотека відкрита для відвідування 365 днів на рік.


9. Королівська бібліотека Данії (дан. Det Kongelige Bibliotek) — національна бібліотека Данії (Копенгаген). Одна з найбільших бібліотек у Скандинавії.


Містить велику кількість історичних документів. Усі твори, що друкувалися в Данії з 17 століття, зберігаються у фондах бібліотеки.

Бібліотека заснована близько 1648 року королем Фредеріком III на базі великої колекції європейських творів. Публічний доступ відкритий в 1793 році. 1989 року фонди бібліотеки об'єднані з фондами бібліотеки Копенгагенського університету, а 2005 року з фондами Данської національної бібліотеки природознавства і медицини (дан. Danmarks Natur- og Lægevidenskabelige Bibliotek). З 1 січня 2006 року офіційно називається «Королівська бібліотека, Національна бібліотека і бібліотека Копенгагенського університету» (дан. Det Kongelige Bibliotek, Nationalbibliotek og Københavns Universitetsbibliotek)

Сьогодні бібліотеці належать чотири будівлі:три будівлі Копенгагенського університету та головний будинок на острові Слотсхольмен. Стару будівлю на острові Слотсхольмен побудовано 1906 року. Вона є копією капели в резиденції Карла Великого (м. Ахен). 1999 року споруджено нову будівлю, суміжну зі старою, під назвою " Чорний діамант " (дан. Den Sorte Diamant). Назву будівля отримала від свого зовнішнього вигляду (збудована з чорного мармурру і скла). У будівлі також розташовується концертний зал.


Крадіжка книг

З 1968 по 1978 роки в бібліотеці було скоєно одне з найбільших розкрадань. Невідомі вкрали приблизно 3200 історичних книг вартістю близько 50 млн. доларів США, в тому числі рукописи Мартіна Лютера, перші видання Іммануїла Канта, Томаса Мор та Джона Мілтона. Пропажа була виявлена тільки 1975 року. В 1998—2002 роках на різних аукціонах були продані вкрадені екземпляри на суму бл. 2 млн. $. У вересні 2003 року вдалося вистежити викрадача по лоту, виставленому на аукціоні Крісті в Лондоні. Ним виявився службовець бібліотеки Фред Меллер-Крістенсен (Frede Møller-Kristensen, помер у лютому 2003 року). Торгівлю краденими книгами після його смерті продовжували члени сім'ї. При обшуку в їхньому будинку були виявлені 1500 викрадених примірників. В 2004—2005 роках вони були засуджені до тюремного ув'язнення (терміни від 18 місяців до 3 років).






Категорія: Мої статті | Додав: bibliotekar (01.09.2011)
Переглядів: 3083 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Пошук

Категорії розділу
Мої статті [5]
Календар знаменних і пам'ятних дат [0]
Календар знаменних і пам'ятних дат
Інформація про надходження періодичних видань [0]
Інформація про надходження періодичних видань
Сценарії [0]
Сценарії
Вчимося разом з Інтернетом [0]
Вчимося разом з Інтернетом

Графік роботи

Працює: 8-17
Прийом читачів: 9-16
Перерва: 12-13
Вихідні: субота, неділя
Останній день місяця - санітарний


Контакти
Наша адреса:

вул. Вокзальна, 22
м. Прилуки,
Чернігівська обл.
17500

Телефон: (04637)3-53-02
E-mail : bibliofil_00300@mail.ru

Вхід

Новини бібліотеки

Статистика


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz